top of page

Лікування каналів (ендодонтія)

Зуб - це окремий орган, який складається з коронки та кореня і має індивідуальну нервову і кровоносну систему.

Усередині зуба під твердими тканинами розташована, так звана, зубна порожнина. У ній знаходиться пульпа - система кровоносних, лімфатичних судин і нервових волокон, які забезпечують живлення зуба.

Гострий пульсуючий зубний біль може бути наслідком пульпіту

У випадку, коли інфекція проникає у зубну порожнину, пульпа запалюється і викликає сильний запальний процес — пульпіт. Найчастіше таке запалення призводить до сильного гострого болю, спричиненого травмуванням нервової системи зуба.


Трапляються випадки, коли запалення каналів проходить абсолютно безсимптомно і інфекція поширюється далі, в тканини навколо зуба. Цей патологічний процес має назву періодонтит, який рано чи пізно дасть про себе знати досить гострими симптомами. Процес може супроводжуватися болями, що посилюються при накушуванні, появою набряку, підвищенням температури тіла.

Пульпіт та періодонтит здебільшого лікуються шляхом депульпації - "видалення нерва" - механічної та медикаментозної обробки каналів зуба із подальшим герметичним пломбуванням каналів та реставрацією зуба за допомогою пломби або коронки.

Причини пульпіту та періодонтиту

Проникнення бактерій з глибокої каріозної порожнини

Найрозповсюдженіша причина захворювань. Запущений, вчасно не пролікований, карієс спочатку руйнує зубну емаль, а потім проходить далі в тканини зуба, добираючись до пульпи, що спричиняє її запалення і сильний ниючий біль.

Травматичне пошкодження зуба

При сильному ударі або внаслідок різкої зміни температури зуб може сколотися, а пульпа оголитися. Або на зубі можуть виникнути глибокі тріщини, через які з часом бактерії з ротової порожнини та зовнішнього середовища проникають всередину до пульпи.

Захворювання ясен, або хвороби пародонту

Запальний процес у щелепній кістці та тканинах, що оточують зуб (пародонті) може перейти і на сам зуб. Тому за станом ясен необхідно регулярно слідкувати та проводити професійну гігієну ротової порожнини.

Неякісно проліковані карієс або канали у минулому

Якщо при лікуванні карієсу лікар не прибрав усі уражені тканини, то під пломбою може розвинутися вторинний карієс, який спочатку буде непомітний, часто доти, доки не досягне зубного нерва, і не повідомить про себе гострим зубним болем.

Також, за умови негерметичного пломбування каналів після їхнього лікування, мікроорганізми проходять через канали зуба до щелепної кістки. Це призводить до розвитку періодонтиту, або навіть кісти зуба. 

Процес лікування каналів

1

dental-care.png

Огляд, діагностика та консультація стоматолога

Лікар огляне зуб, проведе всі необхідні тести, зробить рентген-знімок зуба та, за потреби, направить на комп'ютерну томографію.

Після цього складе план лікування та прорахує вартість лікування, яка зафіксується та не змінюватиметься протягом лікування

2

endodontist.png

Чистка каналів

Під анестезією чистка кореневих каналів ручними і машинними інструментами, здатними обробити навіть найвужчий або викривлений канал

3

syringe.png

Промивання каналів

Промивання каналів спеціальними антисептичними засобами, що проникають до всієї системи кореневих каналів

4

root-canal.png

Пломбування каналів

Тимчасове пломбування кореневих каналів спеціальними матеріалами з метою посилення протизапальної дії

5

root-canal (1).png

Заповнення каналів

Щільне, герметичне заповнення постійним матеріалом, що виключає повторне інфікування

6

dental-insurance (1).png

Реставрація зуба

На останній стадії лікування структура, функції і зовнішній вигляд зуба можуть бути відновлені декількома способами (залежно від ступеня руйнування коронкової частини зуба):

  • за допомогою пломбувального матеріалу;

  • за допомогою коронки;

  • за допомогою накладки (мікропротезування).

Тривалість лікування каналів - від 1 до 3 візитів тривалістю 60 - 120 хв.

Використовувані нами ендодонтичні методи лікування і професіоналізм лікарів дозволяють врятувати навіть сильно зруйновані або інфіковані зуби, запобігти ускладненням, що ведуть до втрати зуба та уникнути серйозних захворювань м'яких і кісткових тканин.

Пломбування каналів у стоматології Супрем

При заповненні, або пломбуванні кореневих каналів наші стоматологи використовують найсучасніші матеріали: холодна латеральна конденсація гутаперчею, пломбування розігрітою гутаперчею за методом Термафіл і методом розігрітої рідкої гутаперчі. Ці матеріали:

hypoallergenic.png

Гіпоалергенні

Біосумісні з тканинами порожнини рота, не викликають алергічної реакції

герметичні.png

Герметичні

Щільно заповнюють канали та їх бічні відгалуження, запобігаючи запальним процесам

hourglass.png

Довговічні

Не розсмоктуються і не дають усадки, що забезпечує надійний ефект лікування

Ціна лікування каналів (видалення нерва)

Вартість лікування каналів залежить від їхньої кількості, кількості необхідних візитів та методу реставрації зуба, використання анестезії, необхідності проведення радіовізіографічного обстеження, додаткових маніпуляцій. Для прикладу:

Лікування одноканального зуба (різця, ікла) за один візит із фотополімерною реставрацією 1 контактного пункта

2700 грн

Лікування чотириканального зуба (моляра) за два візити із направленням на подальше протезування

6700 грн

Запитання до лікаря стоматології СУПРЕМ

Що відбувається з зубом після видалення нерва?

Після депульпації зуба він перестає отримувати живлення, адже кровоносні судини видалені з нього. Зуб стає більш тендітним, до нього потрібно ставитися обережніше: не гризти горіхи, кістки, олівці та інші тверді предмети. 

Зуб може потемніти або змінити колір.

Але це не означає, що на зубі можна ставити хрест. Якісно пролікований та запломбований зуб може прослужити ще понад 10 років. Якщо вас бентежить естетичний вигляд, ви завжди можете поставити на нього вінір або коронку. По-перше, вона захистить зуб від зовнішніх факторів, карієсу та подовжить йому життя. По-друге, вирішить косметичний дефект.

Чи може зуб боліти після видалення нерва?

Так, після видалення нерва больовий синдром може залишатися ще до 7 днів. Це пов'язано з підвищеною чутливістю зуба після процедури. Біль може бути як постійний, так і з'являтися при натисканні, вживанні їжі чи як реакція на вживання холодних, гарячих напоїв.

Якщо біль викликає значний дискомфорт, можна прийняти знеболювальні препарати.

Якщо біль не проходить більше ніж тиждень, посилюється або підіймається температура, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Чи потрібно лікувати зуб, якщо він перестав боліти?

Як правило, зуб починає боліти вже в екстрених та невідкладних випадках. Часто карієс не викликає жодних неприємних відчуттів, поки не почнуть руйнуватися м'які тканини зуба - пульпа та періодонт.

Часто зустрічаємо випадки, коли пацієнти не звертаються до лікаря через гострий зубний біль, запивають його анестетиками, та зуб починає "вмирати своєю смертю", тому і припиняється біль. Пульпіт переростає в періодонтит, починає руйнуватися кістка навколо зуба, і з часом руйнування настільки значне, що доводиться видаляти зуб.

Зубний біль може бути викликаний різними чинниками, але це завжди сигнал до призначення візиту до стоматолога.

Ресурс 3.png

Для коректного та остаточного розрахунку плану лікування необхідно завітати на консультацію до лікаря-стоматолога. Вартість консультації входить до вартості лікування.

Ваш стоматолог

Анципович.JPG

Інна Марселівна

Анципович

Стоматолог-терапевт

bottom of page